Vetrolamový systém pre X-Bionic Sphere

Koncom leta 2017 sme dostali zaujímavú zákazku. Presnejšie pomenovanie by ale bolo výzvu. Najmä keď sa jednalo o službu, ktorá sa (úplne) vymyká službám portfólia eventovej agentúry. Išlo však o klienta z rangu najvyšších, čo znamená v preklade aj maximálne nároky na realizáciu a žiadny priestor na omyly. Bonusom bol deadline z kategórie najkratších – 1 mesiac. Presne podľa šablóny firemného headlinu „Agentúra, ktorá zabezpečí aj nemožné“.

Zadanie znelo nasledovne: prerobenie časti VIP priestorov hlavnej tribúny jedného z najlepších a najmodernejších športových rezortov v Európe, X-Bionic Sphere v Šamoríne, ktoré boli z vrchnej časti nezabezpečené proti vetru. Bolo potrebné ich upraviť do podoby, aby sa v nich počas mesiacov september až november mohli prestravovať partneri nemenej dôležitého klienta bez toho, aby mali pri večeri pocit diskomfortu. Preložené do slovenčiny, mali sme zastaviť vietor. 💨

Polokryté priestory boli už aj počas predchádzajúceho obdobia značne veterné a pobyt v nich aj pri menšom vetríku nebol príjemný. Krásna drevená tribúna, architektonický skvost navrhnutý podľa krídel Štefánikoveho lietadla, bol teda mierne nefunkčný. Samozrejme sme ako prvé kontaktovali architektov tribúny, ale tí príliš naklonení pomôcť neboli, takže to ostalo iba na nás. #challengeaccepted

Možných riešení bolo viacero – od outdoorových priesvitných fólií, ktoré sa používajú na zakrytie terás reštaurácií, cez laminátové okná (aby sme neubrali priestoru na svetelnosti) či silné vonkajšie fasádne žalúzie (aké sa používajú na rodinných domoch). Postupne nám všetky po konzultáciách s dodávateľmi poodpadávali z dôvodu skorého deadlinu, finančnej náročnosti, resp. prílišnej zložitosti. Čas nám však stále bežal…

Keď už zákazka začínala vyzerať ako neriešiteľná, narazili sme po dlhom listovaní katalógov na možnosť, ktorá sa nám konečne začala pozdávať. Našou nádejou sa stali vetrolamy. Počuli ste už o o nich? Slangovo sa tak nazýva hocičo. Od drevených snehových zábran pri cestách až po dierkovanú sieťovinu na plotoch záhrad. My sme potrebovali vetrolamy trochu iné. Maximálne funkčné a zároveň dizajnovo ladiace s moderným konceptom tribúny šamorínskeho komplexu. No a ešte tu bol deadline, ktorý sa nám medzičasom scvrkol na menej ako 3 týždne.

Na takýto krkolomný deadline nám nakoniec prikývla spoločnosť, ktorá spostredkúva výrobu a ako jedna z mála na Slovensku sa aj špecializuje na inštaláciu vetrolamových systémov. Okamžite prebehla nevyhnutná administratíva a začalo sa s výrobou. Holandský výrobca síce uvádza dodaciu lehotu až 3 mesiace, ale po hodinových telefonátoch pochopil závažnosť situácie a vyšiel nám v ústrety. Po 2 týždňoch nám začali prichádzať jednotlivé komponenty, ktoré sa okamžite vo výškach viac ako 7 metrov inštalovali.

Najprv prišli na rad zvislé stojky, na ktoré sme uchytávali silnú sieťovinu, aby sme dokonale zamedzili prefukovaniu, ale aby zároveň vietor nemal pevnú prekážku.

Následne bol inštalovaný špeciálny zvislý vetrolamový systém, ktorý dizajnovo ladí s konceptom modernej drevenej tribúny.

Deadline sme s vypätím všetkých fyzických aj na záver aj psychických síl stihli, a tak v deň prvej akcie bol najdôležitejší zvislý systém nainštalovaný. Prvá večera teda mohla prebehnúť v pokoji a hlavne bez vetra. A tak aj bolo. Následne bol nainštalovaný aj vodorovný systém, ktorý bol atypický, nakoľko pozostával aj z drevených lamiel a jeho výrobný proces trval o niečo dlhšie, čo sme už ovplyvniť nedokázali. Najdôležitejšie pre nás bolo, že klient bol vo finále spokojný a priestory sú na ďalšiu sezónu 100% chránené pred nepríjemným fúkaním a zároveń aj pred veternými smršťami, ktoré už začínajú byť bežným javom aj v našich končinách. Náš výsledný produkt bezproblémov zvládne vietor až do rýchlosti 150km/hod.

Po finálnej inštalácii sme si naozaj veľmi vydýchli 🙂 Veľký klient, šialený deadline a oblasť, ktorej sme sa doposiaľ nevenovali. Kombinácia faktorov, ktoré z šamorínskych vetrolamov spravili jednu z najväčších firemných výziev za posledné obdobie. Urobili sme však absolútne maximum, aby sme do bodky naplnili náš firemný headline. A aby sme dokázali spraviť klienta spokojným, čo je pre nás to najdôležitejšie. No a Vy sa môžte ísť na výsledok pozrieť aj sami. Počas letnej sezóny sa v areáli X-Bionic Sphere bude opäť konať veľký počet mimoriadne zaujímavých športových udalostí, ktoré určite stoja za zhliadnutie.

Pozrite si aj ďalšie naše referencie a neváhajte nás osloviť s akoukoľvek požiadavkou. Zabezpečíme aj nemožné! 😉