Stredoveký teambuilding

Adidas

7.12.2017

Hotel Partizán, Tále

Na začiatku decembra sme mali opäť možnosť realizovať stredoveký teambuildingový program plný akcie a zaujímavých aktivít v outdoorovom prostredí. Zvolenou témou bol stredovek alias život v stredoveku so všetkými jeho aktivitami, s krycím anglickým názov akcie Medieval Ages, keďže sme na podujatí privítali aj zahraničných účastníkov.

V priestoroch krásnej prírody Nízkych Tatier, okolia hotelu Partizán a Tálskej Bašty sme pre takmer 100 osôb pripravili aktivity na 4 stanovištiach, rozdelených podľa svojho charakteru. Konkrétne to boli Daily Knight skills, kde si všetci precvičili bežné rytierske schopnosti, pravé ťažké rytierske brnenie a pevnú ruku pri presekávaní lana. Na stage-i nazvanom Muscle Up! museli účastníci zapojiť nielen svoje svalové partie a zmerať si silu, koordináciu a šikovnosť navzájom v individuálnych súbojoch ale aj v spoločnom snežnom záprahu. Na stanovisku Show your Accuracy si zas precvičili presnú mušku v troch rôznych streleckých či vrhačských disciplínach a na záver si vydýchli v chilloutovej Craftsmen zone,  kde sme mali možnosť vyskúšať si klasické stredoveké remeslá a zručnosti.

Úvod celého teambuildingového programu otvorili šermiarskou etúdou členovia historickej stredovekej skupiny a následne sme už privítali účastníkov a zároveň porozdávali stredoveké kapuce rozdelené podľa farieb, spolu s tímovými vlajkami. Počasie bolo výborné, čerstvo napadaný sneh držal výborne, slniečko svietilo a atmosféru umocňovali aj tématické stredoveké stany, horiaci oheň a dobová výzdoba.

Po krátkom úvode sa už každý tím samostatne podľa svojho harmonogramu vydal zbierať vouchre po svojich vytýčených trasách. A že sa na nich bavili Vás nemusíme presviedčať iba textom, ale môžete sa o tom presvedčiť sami na priložených fotografiách 🙂 Samotné aktivity trvali niečo vyše 3 hodín a záver programu patril ešte klasickým zimným radovánkam ako preteky na sánkach spojených s guľovačkou alebo stavanie snehuliaka na čas no a po vyhlásení výsledkov ešte prišla na radu ohňová show, ktorá ukončila dennú časť programu.

Večerná časť patrila príhovorom čelných predstaviteľov spoločnosti, poďakovaniam i plánom na blížiaci sa roku 2018 a následne si už mohli účastníci vymieňať v aktivitách získané vouchre vo výmennom obchode za tématické Vianočno-stredoveké predmety. Po výbornej večeri sa spolu ešte všetci vyšantili na tanečnom parkete. Jednoducho deň aj noc ako má byť, nikto neprišiel skrátka a utuženie kolektívu za skvelé výkony počas celého roku 2017 prebehlo presne podľa plánu.

Kompletná ponuka Teambuilding