Výročie 100 rokov klubu ŠK Slovan Bratislava

ŠK Slovan Bratislava

11.5.2019

Tehelné Pole, Bratislava

3. mája 1919 vznikol Prvý Česko-slovenský športový klub Bratislava. Možno Vám tento názov až tak veľa nehovorí, ale určite poznáte klub ŠK Slovan Bratislava. Najznámejší slovenský športový klub vznikol pred 100 rokmi práve pod týmto menom. Tzv. storočnica je významným momentom v histórii každého klubu či firmy a futbalový Slovan rozhodne nie je výnimkou. V roku 2019 dokonca neoslavuje „len“ storočnicu, ale aj ďalšie jubileá – 50 rokov od zisku trofeje PVP, 80 rokov od začiatku výstavby starého Tehelného pola, ale aj návrat na nové Tehelné pole po dlhočizných 10 rokoch.

Oslava tohto výročia sa uskutočnila 11.5.2019 počas domáceho duelu s klubom MŠK Žilina. Vzhľadom na súčasne prebiehajúce MS v hokeji musel byť program prispôsobený večernému duelu Slovenska s Fínskom. Oslavy započali už na obed, kedy sme na námestí pred štadiónom Tehelné pole odpálili program na veľkom pódiu s kvalitným zvukom a veľkou LED obrazovkou. Od úvodu dotvárala atmosféru dychovka a bohatá ponuka sprievodných aktivít ako nafukovacie atrakcie, futbalový turnaj Futbox, facepainting, historická výstava klubových úspechov, PSX zóna a mnoho ďalších aktivít.

Gratulantami boli okrem všetkých fanúšikov aj viaceré hráčske legendy, ktoré prišli zagratulovať klubu na pódium, súčasní hráči, kluboví funkcionári, ale prostredníctvom vystúpení aj kapely Ine Kafe a Duchoňovci. Počas zápasu nechýbali ďalší legendárni gratulanti, obrovská choreografia s číslom 100 z radov mládežníkov či vystreľovanie šálov a ďalší sprievodný program. Jedným z bonbónikov programu bola aj replika trofeje PVP z roku 1969, s ktorou sa fanúšikovia mohli odfotiť pred zápasom na námestí.

Po zápase bol na námestí opäť pripravený zaujímavý program – od rôznych súťaží, online kvízu, tanečného vystúpenia Angels Cheerleaders – ktorý vyvrcholil príchodom hráčov A-tímu. Po príhovoroch nasledovala premiéra novej klubovej hymny, krájanie obrovskej torty a na záver zahrala bratislavská formácia Ine Kafe.

Slovanu Bratislava želáme k jubilejnému výročiu len to najlepšie, veľa víťazstiev a veríme, že o ďalších 100 rokov sa opäť stretneme pri ďalšej parádnej oslave! 🙂

Kompletná ponuka Event